Príliš krásni pre svet

od žien pre ženy

pre tie, ktoré si prešli spontánnym potratom

Matku nikdy nedefinuje počet detí, ktoré môžete vidieť, ale láska, ktorú drží vo svojom srdci.
 – Franchesca Cox

Zápisník

pre pomoc v smútení

Spontánny potrat je tak bežná, no nekonečne bolestivá udalosť v živote ženy, matky. Tento zápisník bol vytvorený s úmyslom napomôcť, byť takým sprievodcom, či podporou na ceste veľkého smútku.

Vieme, že každá z nás smúti inak a preto je tento zápisník plný rôznych výziev a hlavne čistých strán. Pre Teba, tvoj smútok a spomienku na tvoje drahé dieťa.

Príliš krásni pre svet

Tento zápisník vznikol ako snaha o hmatateľnú pomoc pre ženy v prekonaní smútku, strachu, bolesti. Aby vedeli, že v tom nie sú samy. 

Pomenovali sme ho „Príliš krásni pre svet“ a nájdete v ňom priestor pre seba a azda to, čo potrebujete. Vznikol na podnet žien, ktoré stáli v rovnakej situácii ako teraz stojí mnoho iných a ich priateliek. Cítili potrebu niečoho hmatateľného, niečoho, čo by azda mohlo pomôcť.

Nájdete v ňom priestor na „vypísanie sa“. Každý človek smúti inak a len sám najlepšie viem, čo práve potrebuje. Vieme však, že v takýchto ťažkých chvíľach vie byť až nepredstaviteľné rozprávať, zdieľať sa a preto forma písania môže byť  cesta.

V zápisníku nájdete aj niekoľko výrokov, príbehov, či krátkych básní, ktoré veríme, že by mohli byť dobrým sprievodcom na ceste. Okrem toho sú v ňom stránky pre fotky, kresby, nastavenie si krokov. 

Hlavne je dôležité dovoliť si smútiť. A ak tento zápisník pomôže hoc i jednej žene, bude to pre nás obrovskou cťou.

BALENÉ S LÁSKOU

Využívame ochranné obaly, aby sme zabezpečili bezpečnosť prepravy.

VZÁJOMNÁ PODPORA

Kúpou tohto zápisníka priamo podporujete organizácie, ktoré sa venujú podpore žien po potrate.